| anonim_4396 a întrebat:

Pot pune si un procesor de calculator pe laptop? Se potriveste socket-ul, pentru ca am cautat procesoare de laptop si nu am gasit cine stie ce, numai la mana a 2 - a nici unul nou.

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Scrie in google Modelul si seria Placi de Baza, si vezi tipul Socket-ului.
Scrie in Google tipul Socket si cauta procesoare compatibile pe Socket-ul respectiv.
Cit despre intebarea daca daca poti folosi un procesor de PC la Laptop raspunsul este [nu sunt compatibile]

| Klaudiu214 a răspuns:

Posibil, depinde ce procesoare suporta placa de baza.

| HyenaV2 a răspuns:

Pai daca cauti pe okazii... poti incerca... daca faci asta poti sa ii faci gem lu maica-ta pe laptop (arde uite cum arde) big grin Cauta pe pc-garage.