| BigLike a întrebat:

Pot recupera cumva contactele de pe un telefon poerdut? (Iphone 7) nu cred ca am facut backup. Stiu IMEI datele de autentofocare la Icloud etc. exista vreo aplicatie sau companie free sau contra cost care ar putea sa imi recupereze numerele de telefon fara a detine telefonul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai un calculator cu iTunes instalat.
Te loghezi cu numele si parola iCloud si la setari activezi urmarirea telefonului.

Daca telefonul este pornit, atunci vei putea sa-l localizezi.
Totodata vei putea sa faci si transfer /blocare de date de pe el (contacte, notite, agenda, fisiere etc.)
Le poti comanda sa se copieze (backup) in iCloud.
In final, poti bloca si accesul altor persoane neautorizate, etc.

| gogu220 a răspuns:

În ce reţea de telefonie este telefonul? Mergi la ei, dacă ai avut abonament îţi recuperezi numărul şi e posibil şi agenda. Şi vor bloca acel sim.

| Bula a răspuns (pentru gogu220):

Degeaba se va bloca "acel SIM".
Telefonul se va putea folosi cu alt SIM.
Astfel tot nu-si va putea recupera datele din telefon.