| gamerulXDaa a întrebat:

Pot rula windows 7 pe calculatorul acesta :
-160gb hdd
-1gb ram
- placa video nVIDIA geforce 7300 se 512mb?

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Ce procesor ai? Eventual poti incerca varianta pe 32bit a Windows-ului, dar mai mult ca sigur ca va merge foarte greu.

| gamerulXDaa explică (pentru CLCQ):

Intel pentium 4 ht 3. 0ghz laughing

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred.incearca totusi win 7 Home edition. Sa iti spun de ce nu cred.Pentru ca doar win 7 cere 1 giga ram. Daca deschizi si alte aplicatiin, mai ales jocuri bineinteles ca cer si alea rami.Si de unde le dai? Daca ai putea sa mai adaugi un giga ram ar fi ok.

| gamerulXDaa explică (pentru anonim_4396):

Eu am rami dar frecvente diferite crezi ca o merge?

| CLCQ a răspuns (pentru gamerulXDaa):

Vezi sa fie si acelasi tip, nu merg ddr3 cu ddr4 de exemplu; oricum vei avea dificultati daca "insisti" sa le bagi in soclu :-)...Vor merge la frecventa cea mai mica dintre ele.

| Otto2014 a răspuns:

Da, se poate, dar pe 32 bit, nu pe 64 bit