| Ionut7743 a întrebat:

Pot rula windows 7 ultimate 64 bit pe 3GB RAM?
Pana acum am folosit pe 32 bit si vreau sa il instalez pe cel pe 64 pentru jocuri.
Am un Intel Core 2 Quad Q9300 2.50Ghz
si un AMD Radeon HD 6450
si 3 GB ram

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

De rulat sigur ca poti.
ca o sa mearga rau calculatorul e reversul.

| CPAElites a răspuns:

Da man.
Iti recomand windows 10 pe 64 biti deoarece consuma foarte putine resurse big grin.

| ForTheWinTPU a răspuns:

O sa mearga windowsul 7 ok numai ca, tu il vrei de 64 bit si este imposibil pentru ca ai 3 gb ram, iar la 64 ai nevoie de min. 4 gb ram. Deci o sa ramai la 32 bit. Gelu a spus o prostie pentru ca nu o sa iti mearga rau. Ai 2.50 ghz 3 gb ram, deci o sa iti mearga ok. O sa iti mearga rau doar daca hardul este stricat adica nu mai are prea multa "viata".
Funda? big grin

| Ionut7743 explică (pentru ForTheWinTPU):

Hardul este bun si este de 1 Terra
SI am citit pe net ca cel pe 64 bit cere doar 2 GB, si permite utilizarea a mai mult de 4 GB Ram