| Iedi42069 a întrebat:

Pot sa amplific vioara intr-o staitie bass? Daca da, s-ar auzi prea artificial sau prea naspa? Srie cineva cum se numeste cablul care are un capat jack si unul care intra intr-un fel de cutie in care se baga microfoanele si de la care se conecteaza la statie(ceva cu pini sau habar n-am)?

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

Dacă este un cablu cu jack gros și altul cu un cerc și 3 pini (ace) se numește XLR. CABLU JACK CU XLR.

Și in mod normal ai putea sa amplifici in cubul pentru bass, dacă ii da +48 V pe sursa.