| alasca444 a întrebat:

Pot sa fac Overclock pe o placa de baza H81M-R? Din cate stiu eu da. (Procesor Intel G3258)

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Depinde ce vrei sa overclokezi(placa de baza ofera suport direct doar pentru sloturile rami, daca vrei sa overclokezi procesorul, el trebuie sa fie deblocat din fabrica, si placa video la fel(dar majoritatea placilor video sunt deblocate)

| alasca444 explică (pentru AdrenalinTm):

Procesorul e deblocat din fabrica

| AdrenalinTm a răspuns (pentru alasca444):

Pai poti face overclok daca e pe Intel ai nevoie de Intel extreme
https://downloadcenter.intel.com/......Intel-XTU-
ai grija ai nevoie de racire buna si cateva cunostinte, nu te apuca de ceva inainte de asti despre ce e vorba