| username111111 a întrebat:

Pot sa fac rate la o consola daca nu sunt angajat dar am ajutor social URGENT DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti face. Sursele de venit considerate a fi eligibile pentru obtinerea unui credit sunt cele din : salarii (inclusiv tichete de masa, diurne), pensii, indemnizatie crestere copil, drepturi de autor, persoana fizica autorizata, chirii, venituri din strainatate, salariu navigator, venituri din agricultura, administrator de firma, dividente si contracte de management.

| jonelx6 a răspuns:

Eu stiam ca pentru a cumpara un produs in rate, ai nevoie de un card de credit cu bani pe el. Daca consola costa sa zicem 2000 lei si rata e de 100 lei Iti trebuie neaparat 2000 lei pe card sau mai mult( daca nu ai venit fix) sau sa ai un venit fix de cel putin 100 lei care sa ti se livreze pe card. Ca sa faci plata in rate iti trebuie un card de credit

| suntserios a răspuns (pentru jonelx6):

De ce spanac se mai numeste card de "CREDIT" daca e nevoie sa ai deja bani pe el? Logica imbatabila