| Victoria_Mihu_1964 a întrebat:

Pot sa folosesc adaptorul altui laptop, are aceiasi musa si se potriveste la laptopul meu.
Adaptorul laptopului meu are output 20 volti cu 3.52A iar celalalti are output 19 volti cu 4.74 A.
In cazul asta se pot arde circuitele?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este indicat sa folosesti adaptorul care se potriveste laptopului.

| danutzu96 a răspuns:

Da. Daca nu se ard instant se duc in timp. Adaptorul trebuie sa aiba tensiunea (V) identica cu cel original, iar curentul (A) sa fie cel putin egal cu cel original (poate fi mai mare, fara a dauna )

| octav005 a răspuns:

Da il poti folosi fara nici o problema.
dar sa nu fie alt adaptor cu voltajul mai mare decat cel original.
Ai amperajul mai mare iti va incarca mai repede bateria.