| george77312 a întrebat:

Pot sa folosesc modem pe Nexus 7 fara sa o rootez? Sau macar sa pot sa o rootez fara sa pierd garantia.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La cam orice Nexus, e o exceptie, deoarece poti sa faci root, pierzi temporar garantia. insa daca ai probleme cu tableta, poti reveni la stock, si la fel si garantia.
Dar fara, nu se poate.

| george77312 explică:

Esti complet sigur ca garantia poate veni inapoi?

| sltlp a răspuns (pentru george77312):

Da, se poate reveni. Pentru root e nevoie de deblocare bootlaoder. Iar daca ai probleme cu tableta, revii la ceva 100% stock, fara root, si faci relock bootloader. Si garantia, o sa fie si ea, iar activa.

| george77312 explică (pentru sltlp):

Cum adica deblocare bootloader?