| Nirgomax a întrebat:

Pot sa iau o placa video de pe aliexpress? Adica am mai comandat comenzi mari, dar nu stiu ce sa zic, oricum pot sa astept si 1 luna

3 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Îți recomand să nu îți iei ceva prea scump de pe Ali din doua motive: este posibil ca, comanda pur și simplu sa nu ajunga la tine, și nu ai șanse 100 % sa îți primești banii înapoi
Dacă ajunge, este posibil sa fii chemat la OP de către posta vamala, unde, dacă valoarea produsului trece de un anumit prag, vei plăti tva și taxe vamale.

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Recomand sa nu iei nimic de pe aliexpress sunt mari tepari poti si sa te uiti pe yt uni iau tepe mari mari. Mai bine cumperi de pe amazon daca vrei din alte tari. Mai bine ai lua de pe Emag ca e mai sigur. Cel mai des cei de pe aliexpress fac tepe la placi video nu la alte produse asaca nu lua de acolo.

| benga133 a răspuns:

Ai grija ca poti sa te arzi, am prieteni carora nu le-a venit comanda. Tot ce comanzi de acolo e pe riscul tau sa stii!