| SlymOvy a întrebat:

Pot sa imi instalez Bluetooth pe laptop?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Bluetooth nu este un program, este un dispozitiv care fie este inclus din fabricatie in calculator (desktop sau laptop), fie il poti cumpara separat si-l poti folosi la laptop, se numeste adaptor bluetooth. Este ca un stick usb, poti sa le vezi aici http://www.emag.ro/search/adaptor%20bluetooth
In general sunt plug&play, adica in momentul in care il conectezi la calculator poate fi folosit direct, fara sa fie nevoie sa instalezi mare lucru (fie are in el ce trebuie si se auto-instaleaza), fie vine cu un cd pentru instalare, depinde de model

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Îți poți downloada driverul pentru bluetooth dacă ai acea tehnologie wireless la laptop, este precizat pe manual de utilizare sau la descrierea laptopului. Driverul îl găsești pe site-ul producătorului căutând numele și denumirea lui sau poți folosi device doctor, program complet gratuit care ți-l găsește automat.

| TwiXXXie a răspuns:

Gasesti pe net device bluetooth sub forma de usb, vine cu cd de instalare happy

| tigrutacrinuta a răspuns:

Majoritatea laptopurilor au bluetooth.
daca al tau nu are, ori cauta pe google, ori adauga-ma pe yahoo "crina_theodora" si iti caut un link de downloadare happy

| Boss_Adrian_1989 a răspuns:

Vreau sa intalez bluetooth