| BlackRaven45 a întrebat:

Pot sa instalez android pe un telefon/tableta fara android?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Deci am trait sa o vad si pe asta cineva spune ca se poate instala android pe un telefon care are macar symbian? Omule pe ce planeta traiesti? Te gandesti ca symbian e prima platforma mobila? Cum sa fie ea combatibila cu Android care functioneaza pe schema logica linux? Mai gandeste-te inainte sa raspunzi.
Am sa revin acum la subiectul intrebari si am sa spun un singur lucru exista un singur telefon in lume pe care se poate pune android chiar daca nu il are din fabrica si acel telefon e Iphone si asta pentru ca are Ios Mac care functioneaza pe schema logica linux, insa pentru a putea instala android ai nevoie de un virtual box....asa ca e complicat!

13 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

Nu logic LOL

| BlackRaven45 explică:

Deci androidul poti sa-l ai numai din fabrica. Mersi pentru raspunsuri happy

| panther2007 a răspuns:

Si uite dovada ce se poate pune android pe Iphone https://www.youtube.com/watch?v=5yO2KQHkt4A

| BlackRaven45 explică (pentru panther2007):

In sfarsit cineva care zice ca se poate. Inseamna ca ceilalti habar nau de asa ceva.

| panther2007 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Am si specificat se poate insa pe un singur telefon si ala e Iphone am atasat si un clip care imi demonstreaza spusele. Si poate lumea se intreaba de ce functioneaza Android pe Iphone? Pai raspunsul este simplu are implementat la baza structuri sale acelasi lucru ca si android-ul adica LINUX daca Iphone nu avea la baza schema logica linux atunci nu functiona Android nici mort pe el, asa ca cum Iphone are MAC are Linux deci e combatibil Android care are la baza tot Linux asta e toata smecheria, in rest nici un alt telefon din lume nu este combatibil Android sau MAC.
P.S totusi reamintesc un lucru copile Iphone au ca platforma de operare Android deci mare grija sunt persoane care au cumparat astfel de replicii crezand ca isi cumpara originalul si surprize surprize.
Un Iphone original chiar daca are pus pe el Android isi pastreaza in radacina Kernelul si versiunea de IOS(lucru ce se poate verifica in setari/despre telefon)
Toate astea fiind spuse cred ca s-a lamurit toata lumea!

| catalin231998 a răspuns:

Se mai poate pune android si pe telefoanele care au sistem de operare bada os.

| nowandrei a răspuns:

Nu merge.

| mihai_7264 a răspuns:

Nu poti instala android ci doar theme de android. Eu asa am facut si acum pe un ss5230 am theme de s3

| Alin_Andrei_1995_vGgz a răspuns (pentru mihai_7264):

Cum ai facut rost de thema de s3? Scrie-mi si mie ca si eu acelasi telefon
uite facebook-ul meu https://www.facebook.com/Andrey.alyn123 mersi mult te rog da-mi si mie un link de download sau geva de genu' :)) :D

| Moonshine a răspuns:

Nu.

| Bucurel_Marian_1996 a răspuns:

DA dar sa ai macar symbian cv

| Ursu_Georgiana_2000 a răspuns:

Vreau sa intru pe facebook pe telefon