| adrian1213 a întrebat:

Pot sa instalez draverele si de pe Virtual Machine?

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

Pe virtual machine nu de pe virtual machine. Fa-te inteles. Da se poate sa instalezi pe masina virtuala, iti recomand driver booster de la iobit software.

| adrian1213 explică (pentru questsoul):

Pai nu trebuie sa instalez driverele la fel ca de pe PC( nu VM )?

11 răspunsuri:
| questsoul a răspuns:

Nu. Le poti descarca in virtual machine, le poti copia pe host si de acolo le poti instala.

| adrian1213 explică (pentru questsoul):

Ma eu vreau sa ma joc pe Virtual MAchine si nu ma lasa ca nu am driverele, ce fac?

| questsoul a răspuns:

Ba da faci la fel ca pe host. Eu doar ti-am dat un program care le descarca si instaleaza pentru tine. Daca vrei sa le instalezi manual se poate.

| adrian1213 explică (pentru questsoul):

Si inca ceva, pe Virtual Machine, cum sa vad ce driverele sa instalez, sau este anumit doar pentru VM drivere?

| questsoul a răspuns:

De aceea ti-am zis sa descarci driver booster, el detecteaza driverele necesare si le instaleaza pentru tine. In principiu ar trebui sa fie aceleasi drivere ca si cele de pe host, doar e aceeasi configuratie.

| adrian1213 explică (pentru questsoul):

Aha, si cum dau sa detectez driverele necesare, dau Settings>Drivers>Ok? sau cum

| questsoul a răspuns:

Cu un program gen everest.

| adrian1213 explică (pentru questsoul):

Na daca sunt 2 programe dc mi-ai spus sa instalez ala, parca Driver booter detecta, acum detecteaza everest, cum vine?

| questsoul a răspuns:

Ambele sunt pentru detectie insa driver booster le si instaleaza. Nu asta a fost intrebarea ta? "Cum detectez driverele necesare"? Foloseste driver booster si o sa-si faca treaba.

| CostynSTN a răspuns:

Da poți! Fundă?