| ionut123K a întrebat:

Pot sa instalez un Windows nou daca pe calculator am o parola pe care am uitat-o?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Da, instalare noua si curata, pierzi e era salvat in Windows, sau muti pe un HDD ce vrei sa salvezi si nu sunt probleme.

| ionut123K explică (pentru RaduRobertRO):

Nu am nimic de salvat

| RaduRobertRO a răspuns (pentru ionut123K):

Da-i bataie, nu are nicio problema. O sa ai in el mai rau caz un old windows, dar da a ai ceva cunostinte, formatezi HDD inainte si ai rezolvat.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti, ai acces total si fizic asupra mediului de stocare, ca-i SSD sau HDD. Poti sa-l stergi manual (de exemplu cu un live stick cu linux), sau in timpul procesului de instalare al Windowsului (ai optiunea sa formatezi partitiile sau sa le realoci, oricum ai da-o cand formatezi partitiile vei scapa de Windowsul vechi).
Ca sa instalezi Windows (si sa realoci/formatezi partitiile) gasesti zeci de tutoriale pe Youtube, chiar si in romana; iar daca te blochezi undeva, cauta (in engleza) pe Google si rezolvi usor.