| WeAreSmart a întrebat:

Pot sa instalez Windows 8 sau 10 pe un laptop vechi de 8 ani?

9 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Nu. Pentru ca placa video nu este conceput si nici procesorul

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l instalezi, daca are cerintele de sistem corespunzatoare.

| naty1919 a răspuns:

Cred ca poti dar o sa-ti mearga foarte greu.NU recomand!

| Frank51 a răspuns:

Poti, atata timp cat ai spatiu de stocare destul. Dar totusi nu recomand, din moment ce acel laptop poate fi foarte slab, si sistemul de operare va rula extrem de greu, ingreunand practic folosirea laptopului.

| agent003 a răspuns:

Daca are caracteristici slabe cum ar fi procesorul, placa video, memoria ram, calculatorul nu ar suporta windowsul 8 sau 10 sau ar rula foarte greu si s-ar putea sa arda ceva din placa de baza, pentru asa tip de calculatoare mai bine ramai pe xp

| MTSimo a răspuns:

Nu, iar daca vei reusi iti va merge extrem de greu

| vioricavio a răspuns:

Si daca reusesti sa instalezi, i ti va merge foarte greu pc ul si nu ai facut nimic.

| CinevaNou a răspuns:

Poti sa rulezi si crysis 3 pe el daca vrei.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Probabil că nu poți. Ai zis că laptop-ul este vechi de peste 8 ani, ceea ce se înțelege că laptop-ul are o configurație slabă.
O seară frumoasă!