| DonMoldo a întrebat:

Pot sa pun placa asta video https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ pe o placa de baza AMD B450 procesor ryzen 3 3200g 4x2 gb ram

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Atata timp cat placa de baza are slot pci expres poti pune orice placa doresti.

| NLS a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns o data.
Placa asta e Low Profile, adica are latime ingusta, e gandita pentru carcase SFF (carcasele inguste de tip desktop, ce au grosime de vreo 12 cm).

Insa merge la fel de bine bagata intr-o carcasa normala de tip tower (mini tower, middle tower, full tower, etc).

Conditia e sa aiba bracket normal, nu SFF, care e mai scurt.
Bracketul e tabla prin care ies conectorii video, tabla prin care se prinde placa de carcasa.

In imaginile de prezentare se vede bracket de lungime normala, (deci nu o sa ai probleme)
care ocupa 2 sloturi, dar asta nu conteaza, orice carcasa are prevazute minim 3-4 sloturi, marea majoritate au 5 sau 7 locasuri.

Din punct de vedere al compatibilitatii software, 3200g si gtx1650 nu vor avea bottleneck.