| anonim_4396 a întrebat:

Pot sterge o aplicatie in limba rusa de pe smart phone care nu stiu de ce este acolo, este bine daca o sterg sau nu?

Răspuns Câştigător
| greenlilly a răspuns:

R adica Я(se citeste: "IA") (de culoare rosie) - Яндекс (Yandex) - motor de cautare rus, asemanator cu Google, doar ca cu o popularitate mai redusa. Poti sa il stergi daca doresti.

7 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Dar cum se numeste?

| greenlilly a răspuns (pentru 0x11111051):

Ceva in rusa apare un r intors, nu stiu ce e poate pentru mesaje.

| greenlilly a răspuns (pentru greenlilly):

R adica Я(se citeste: "IA") (de culoare rosie) - Яндекс (Yandex) - motor de cautare rus, asemanator cu Google, doar ca cu o popularitate mai redusa. Poti sa il stergi daca doresti.

| stefania94 a răspuns:

Daca nu-ti place, sterge-o, nu se intampla nimic.

| Solon a răspuns:

Sterge-o, nu se intampla nimic.

| KingWhite a răspuns:

Daca o ai de cand ai luat telefonul ( daca tel l-ai luat nou) eu zic sa nu o stergi ca nu sti la ce foloseste telefonului... daca nu poti sa o stergi fara probleme

| greenlilly a răspuns (pentru KingWhite):

Este de cand am luat telefonul, dar e in rusa apare un r intors nu stiu ce inseamna e pe smartphone.

| greenlilly a răspuns (pentru KingWhite):

Deci este yandex un fel de motor de cautare dar este in rusa, nu stiu ce sa fac, dar il las, nu stiu daca nu se poate traduce si in alte limbi