| Monyyyyy a întrebat:

Pot trimite de pe email pe gmail la cineva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De pe ce să trimiți?

| Monyyyyy explică (pentru sierra1):

De pe Yahoo pe gmail?

| sierra1 a răspuns:

Fără probleme

| Catrice a răspuns:

Nu ii crede pe ăștia ca daca trimiți mail de le Yahoo pe gmail la inamici o să-ti citească ăștia mailu'.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Vezi ca incurci termenii.

Email vine de la "Electornic mail" si reprezinta toate mesajele distribuite in forma electronica de la un computer la altul/altele prin intermediul unui retele.

Exemple de servicii email : yahoo mail, google mail (gmail), hot mail, etc.

Gmail e un serviciu de email detinut de google. Face parte din categoria de servicii email.

Pe scurt da, pot trimite mesaje intre gmail, yahoo mail, hotmail, etc. Toate acestea comunica intre ele.

| Mirel4412 a răspuns:

Gmail e email, si yahoo e email. Poti trimite intre TOATE serviciile de email mesaje, adica trimiti de pe yahoo pe gmail