| Iuli_iuli a întrebat:

Poti avea net wireless de pe un calculator (desktop)?

Răspuns Câştigător
| Alin_9143 a răspuns:

Eu mi-am pus de-asta la desktop http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=136479

6 răspunsuri:
| georgehari a răspuns:

Poţi distribui prin wireless legătura la net prin cablu pe care o ai, de exemplu. Cumpără un router wireless (maximum 200 de lei e unul bun), conectează-l la modemul din casă şi la calculator, rulează CD-ul din pachet, setează. Scoate cablul din calculator şi ai net wireless! Revino cu întrebări dacă nu a mers ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai nevoie doar de o placa de retea wireless, uite aici cum arata http://www.shopmania.ro/......9753.html.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, poti, folosind tehnologia network sharing. nu conteaza in ce fel se face legatura intre tine si desktop, wireless sau ethernet (pe cablu), si de asemenea nu conteaza nici legatura dintre desktop si internet, doar ca desktopul nu va putea folosi aceeasi placa de retea pentru a se conecta pe internet, si in acelasi timp a se conecta si la tine. pentru acest lucru are nevoie de 2 placi de retea, indiferent ca sunt 2 placi wireless.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eu sunt la o distanta de 200 m cum pot lua de la vecinu

| gameboy a răspuns:

poti dar nu e practic, doar daca vrei sa "furi net" de la vecinul happy

| Adrian_2272 a răspuns:

Da, merge, numai ca, daca pc-ul tot e un obiect destul de stabil incat sa aiba propria lui retea prin cablu, de ce sa te chinui cu wireless?