| EUeStEEu a întrebat:

Poti trage o partitie npt pc de la un stick? Cum? Prin formatare?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Partitie npt"? N-am auzit in viata mea de asa ceva! Banuiesc ca te referi la standardul GPT pe 64 bit! Da! Se poate face un stic boot-abil cu Rufus dar nu numai o parte. Nu poti face decat tot stick-ul.

| InOrOut a răspuns (pentru Salontanul):

A vrut sa zica "pentru" dar a gresit si a scris si un "n" inainte happy

| Salontanul a răspuns (pentru InOrOut):

Oricum n-are logica! "Poti trage o partitie pentru pc de la un stick"? Cum sa tragi o partitie? E aiurea! Vai si amar de ea scoala!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/35xx7Ux

| InOrOut a răspuns:

Ce partitie vrei de la un stick? Stikul e deja mass storage partition cand il bagi in pc. Ca la hard extern. Vrei sa pui windows pe un stick sau ce? Depinde de stick unele au viteza de melc si se incalzesc foarte tare. Eu nu rulez filme nici de pe hard extern ca se incalzeste, copiez in pc si rulez din pc. Formatarea e doar ca sa stearga ceva. Daca vrei sa faci partitii noi este PartitionMagic sau chiar din windows.

| EUeStEEu explică (pentru InOrOut):

Voiam ca datele (poze /aplicatii instalate? etc) sa fie inserate pe stick, ca un spatiu suplimentar utilizabil