| pierduta a întrebat:

Poti viziona filme in varianta 3D, 4D, 5D etc. La ora actuala cat de avansata este tehnologia in aceasta materie? Exista si 6D sau pana unde duce lista?

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Doar 4D in cinema. 3D deja stii cum e, la 4D ii mai adauga niste efecte fizice in sincronizare cu filmul. De exemplu, este un val de apa in film, te stropeste si pe tine cu niste apa, este un incendiu in film, ridica temperatura camerei sa-ti fie cald. 5-6D sunt aberatii si nu au nimic deaface cu dimensiunile universului.

| missfatadelatara a răspuns:

Avem și 100D(olari)

| HadesSs a răspuns:

7D am vazut la Costinesti anul asta, doar ca sunt clipuri scurte de 15-20 de minute,.