| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Prieteni,merita 700 de ron aceasta configuratie?

4 gb ram (2 placuțe)
Placa video: 2 gb ram NVIDIA GT 610
Hard: 250 G
Procesorul: i5 2320 - 3. 00GHz 2th generation

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Procesor de generatie veche, hdd mic, doar 4gb ram si un gpu slabut. Pretul este unul ok dar sa nu ai impresia ca-ti poate rula ultimele aparitii in materie de gaming.

| CPAElites a răspuns:

Da...
Daca ii cumperi o placa video ( GTX 950 sau macar GTX 750 TI ) decenta si 8gb ram va rula orice joc!

| ConstantinFlorin1984 explică:

Asa ce jocuri o rula pe el?

| CPAElites a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Rezolutia si detaliile date pe minim :
GTA 4 ~25fps-uri
GTA 5 ~15fps-uri
CS GO ~30fps-uri
Battlefield 3 ~15fps-uri

https://www.youtube.com/watch?v=RzcZAJM6ECQ

| MaryTalent a răspuns:

Sall ce ddr are pc-ul eu am ceva performant uite :
I5 4460

Gtx 960 2gb

8 gb

Hard 1 tb

WIN 10 l-am luat la 32 de milioane big grin pot sa zic ca placa de da in spate si hard ul daca e virusat tot o sa fie naspa ia ti unu nou si o placa video mai bunicica SUCCES

| CPAElites a răspuns (pentru MaryTalent):

Ai dat 32 de milioane pe acel pc cand il puteai cumpara pe componente cu 25 MILIOANE + asamblarea 60 lei...Destept mai estiwinking