| DaniTDCI a întrebat:

Prima incarcare a smartwatch ului trebuie sa fie de 12 ore cum se tot spunea sau pana e 100 %?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, formatarea bateriei nu mai este deloc valabilă odată cu aplaritia telefoanelor Android, ple acestea le ploti încărca între 20 si 80% cît mai des plosibil, ca sa îi prelungesti viata bateriei si sa o fortifice.Succes.Esti fată sau băiat? Ce vârstă ai? Mersi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aparitia, scuze mici probleme tehnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateriile din ziua de azi sunt formatate inca din fabrica, incarca-l doar pana la 100%

| IonutSTR a răspuns:

Il incarci doar pana la 100%, 12 ore sunt foarte multe, nu are nevoie de atatea ore.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IonutSTR):

Pînă la 80 % nu 100%