| Zurelin a întrebat:

Primesc blue screen cam des... si as dori sa stiu de la ce componenta este sau alte cauze.Multumesc

11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

La fiecare bluescreen se genereaza odata cu ecranul albastru si o eroare cu scris alb. Textul in engleza explica unde ar putea fi problema. Noteaza codul de eroare si revino cu un raspuns, ca sa te putem ajuta.

| Zurelin explică (pentru dannyel86):

:S apare ecranul albastru dar intr-o fractiune de secunda dispare, pc'ul restartandu-se

| gelu1970 a răspuns:

Spui ca ai instalat alt windows. posibil ca ai instalat un driver neadecvat sistemului operativ si componentului respectiv. instaleaza team viewer si asa pot sa iti vad driverele ce ai instalat sau macar pot sa iti instalez cele optime pentru configuratia ce o ai. probabil ca winrar nu functioneaza din aceasta cauza.

| Zurelin explică (pentru gelu1970):

Inteleg ai skype?

| gelu1970 a răspuns (pentru Zurelin):

Doar yahoo mess

| Zurelin explică (pentru gelu1970):

E ok, damil prin mesaj

| gelu1970 a răspuns (pentru Zurelin):

Inteleg ca ti-ai rezolvat problema cu blue screen.

| Zurelin explică (pentru gelu1970):

Nu... :S

| suffarstar a răspuns:

Sunt foarte multe cauze. Cele mai frecvente apar in urma instalarii unor drivere sau o componenta hardware nu functionezaza corect. De cand face asa?

| Zurelin explică (pentru suffarstar):

1 luna, tin sa cred ca este o componenta hardware pentru ca windows'ul l-am reinstalat, si nu pe acelasi iar

| pbsolver a răspuns:

Noteaza data/ora/minutul cand primesti BSOD, aprinde sistemul, cauta in event viewer si revino aici cu avertizarea/eroarea gasita acolo