| McLISTO a întrebat:

Primesc reclame chiar și atunci când sunt pe homescreen, iar atunci când sunt pe o aplicație primesc reclame care nu vin de la acea aplicație și îmi închid aplicația ( Dacă nu ți-ai dat seama, chestia asta e pe telefon :] )

Am controlat procesele telefonului și am luat vreo 10 antiviruși iar toți spun ca nu e vreun virus sau ceva

Dau fundă dacă ma ajuți

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Majoritatea aplicațiilor gratuite sunt sustinute financiar de reclame.
Dacă aplicația nu necesită conexiune la internet (ex: lanterna, flash), poti închide internetul de pe telefon în timpul funcționării ei.
Dar dacă aplicația are nevoie de internet, atunci esti obligat să accepti reclamele de la a terță parte.
De asemenea anti virușii gratuiti nu lucrează nici ei la capacitate maximă (in caz că ai avea virusi si nu ar fi reclamele de care am vorbit mai sus). Un antivirus bun pentru telefon este BitDefender cu licență (cumpărat) -si este valabil 1 an. Dar acesta te va ajuta împotriva virusurilor, dar nu si reclamelor care vin la pachet cu aplicațiile gratuite.

5 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

YouTubeByClick-Setup

| Edmonds2342 a răspuns:

Am avut aceeași problema și am dat resetare din fabrica la telefon. Acum nu mai apar, deci te sfătuiesc și pe tine acelasi lucru

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Dezinstaleaza toate aplicațiile instalate de tine. Sigur este o aplicație in setări care este deschisă in fundal