| anonim_4396 a întrebat:

Problema cu router dlink. Nu am reusit sa il instalez cu ajutorul cd-ului; la un moment dat nu poate face conexiunea intre internet si router.
Mai exista inca o posibilitate. Sa introduc o serie in motorul de cautare. Imi apare sa introduc user name-ul. Am introdus xxxxxxx_PH si parola primita de la furnizorul de net si nu imi merge... spune ca este gresita. La ce alt user name-ul se mai poate referi?

1 răspuns:
| JaJe a răspuns:

Poti configura router-ului si fara ajutorul Cd-ului, intri direct pe router http://192. 168. 0. 1 scrii userul si parola de la router (D-Link are user ADMIN si parola nu scrii nimic) dupacare te duci la HOME > WAN > selectezi conexiunea PPPoE si acolo scrii username-ul si parola de la provider.