| qlTlp a întrebat:

Problema cu sunetul si microfon la laptop
de fiecare data cand intru pe skype si vorbesc cu cineva dupa vreo 5-10 minute pica microfonul si difuzoarele cat la skype cat si la celelalte aplicatii incat trebuie sa dau restart la laptop
cand ma joc altceva nu am problema asta doar cand folosesc skype-ul. am reinstalat skype-ul dar nimic
poate am sters ceva important din laptop si nu stiu
va rog raspundeti fara bataie de joc. Ps am laptop

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la setarile Skype-ului, iar la setarile sunetului sa ai bifata amplificarea automata a microfonului!
Dupa ce ai salvat, poti incerca vocea prin robotul Skype-ului. Daca se aude foarte incet, atunci cumpara-ti un alt microfon, exterior, care sa fie mai sensibil (cele cu 10-20 lei merg deja bine).

| untu a răspuns:

Ia sa vedeti sa intrati la Panoul de control>Sunete;(vedeti acolo ce este bifat in verde)
-Panoul de control>Depanare>Hardware si sunete>Configurare dispozitiv, apoi la Depanare inregestrare audio, apoi la Depanare redare audio! BAFTA!

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Incearca sa pui ultimul driver de placa audio, verifica in device manager sa nu ai contradictii..semnul exclamarii. Daca nu merge cu ultimul driver audio, pune-l anteriorul... daca nu merge poate ai ceva virus sau te lasa placa audio.

| Francescasexy a răspuns:

Pai si eu patesc asta. Incearca sa intri la setari audio si sa rezolvi. Daca asa nu merge, atunci scoate castile audio sau da refresh la laptop sau restarteaza-l. Daca nici asa nu merge...habar n-am! Oricum, e o problema foarte intalnita.