| Cristy4849 a întrebat:

Problema imprimanta Canon IP1000. Am incarcat azi cartusul color dar de cand l-am pus in imprimanata, aceasta nu mai scoate deloc nici negru nici color(ambele cartuse sunt pline). scoate foaia alba si nu stiu ce sa-i mai fac. Ajutati-ma ca am urgenta nevoie de ea

3 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Dacă scoate foaia albă, cel mai probabil cartușul e uscat. Cât timp a stat nefolosit înainte de reîncărcare? Așa verifici dacă e uscat: scoțicartușul, apeși ușor zona pe unde iese cerneala de un șervețel alb. trebuie să apară trei linii de cerneală pe șervețel. Dacă nu apar e uscat. Slabe șanse să-l mai poți folosi.

| alin334 a răspuns:

La cel negru ai umblat? cred ca ai pus prost cartusul si nu atinge foaia

| Cristy4849 explică (pentru alin334):

Cartusele intra intr-un suport care la randul lui intra intr-o carcasa si comunica prin niste contacte in forma de patratele