| DenisIonut01 a întrebat:

Problema la youtube si nu stiu de ce.

Dau play la un video si incepe cu intreruperi si daca nu misc mausul continua sa cante bine dar daca misc mausul incepe iar cu intreruperi.

Inainte nu aveam problema aceasta dar nu stiu ce la apucat
Si nu e vorba de pc-ul meu slab ca dau redare la 360p maxim 480p cand e fullscreen. Am Amd sempron 3000+ 1, 81Ghz 1GB Ram si placa video este Nvidia GeForce2Mx. Repet inainte nu imi facea problema aceasta! Am reinstalat si windows-ul si tot aceeasi poveste.

L-am curatat de praf si am pus pasta corectoare noua si la procesor si la placa video interna si la cea externa (nVIDIA) si merge mai bine calculatorul ca inainte dar problema cu youtube a ramas la fel, vreau sa spun ca inainte tot la 360p puteam da play si intre timp puteam deschide cel putin 1-2 file cu altele si nu mergea sacadat.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

O sa incercam sa rezolvam Chrome desii mult mai usor era sa folosesti un alt browser care nu are flash inclus.Deschide Chrome si in bara de cautare scrie -> chrome://plugins sau about:plugins. Daca in dreptul Flash apar 3 fisiere (3 files) trebuiesc dezinstalate flashurile interne si mai exact Pepper Flash (integrated) si Adobe Flash (integrated) cu click pe + Details in dreapta-sus, iar apoi Disable pentru versiunile mentionate mai sus (pepflashplayer.dll si gcswf32.dll)
Daca nu ai o varianta externa de Flash Player descarca de aici: http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ Alege sistemul de operare si apoi alege -> Flash Player 14 for Other Browsers -> debifeaza McAfee sau ce-ti apare in fereastra din mijloc si -> Download Now. Motivul pentru care trebuie sa faci acesti pasi este pentru ca Google Chrome e detectat ca browser, iar cei de la Adobe te avertizeaza ca ai deja Flash Player instalat. Uite si un print: http://i.imgur.com/uh7Gnp8.jpg

25 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai sterge cookie si cache din browser. Daca stiam ce browser folosesti iti dadeam si pasii!
Apoi iti trebuie :
-driver nou la placa video (ambele daca ai doua)
-cea mai noua versiune de Adobe Flash Player
-cea mai noua versiune de Adobe Shockwave Player
- apoi du-te la un film pe youtube si Click dreapta pe player> apoi clic pe Setari> Dezactivare(debifare) Accelerare Hardware> si apoi da un restart la browser Internet!

Bafta!

| DenisIonut01 explică (pentru neluL):

Aparent am facut tot c au spus pana la ultimul punct, cand dau click dreapta nu imi apare setari. Folosesc Google chrome si spre surprinderea mea am zis sa intru pe IE 8 sa fac acolo ultimul punct si ce sa vezi, merge melodie bine acolo la inceput video-ul e cu patratele dar se aude bine, am dat si full hd care eu nu am monitor sau placa video hd si se aude bine si atunci doar putin lag. Problema la google chrome atunci?

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Click dreapta dai chiar pe video, apoi Settings.

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
SAU - Apasa simultan tastele CTRL + SHIFT + DELETE (fara plus) si selectezi "the beginning of time" in romana "de la inceput". Bifeaza toate casutele pentru curatarea browser-ului si da click pe "Clear browsing data"

DEZINSTALEAZA EXTENSIILE DIN GOOGLE CHROME - Intra in Google Chrome -> click pe meniul Chrome în bara de instrumente a browserului (dreapta sus), click pe -> Setari -> Extensii -> aici poti elimina chiar tu extensiile necunoscute debifand bifa din dreptul extensiei si click pe cosul de gunoi din dreapta extensiei ->click OK.

Intra in Start in Run scrie dxdiag -> da click pe tabul Display -> fa un print screen si posteaza-l aici.

| DenisIonut01 explică (pentru neluL):

Am uitat sa spun ca am facut ce ai spus si tot asa imi merge, bine poate putin mai bine dar nu cu mult :/. Sa fie de la internet? http://www.speedtest.net/result/3561364042.png

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Am zis sa faci print screen din tabul DISPLAY!
Nu e de la internet! In cel mai rau caz este memoria RAM!

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Instaleaza driverul asta http://tiny.cc/ozkehx

| DenisIonut01 explică (pentru neluL):

Aceasi problema Domnule Nelul

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Intra in Start -> in run scrie -> msconfig ->da click pe tabul STARTUP ->aici spune ce programe ai bifate.

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Antivirus de ce nu ai? Instaleaza unul FREE macar!
Debifeaza TOT, click pe Apply ->OK -> restart computer.

Asta ai facut? -> Click dreapta pe player> apoi clic pe Setari> Dezactivare(debifare) Accelerare Hardware> da un restart la browser Internet!

Acum intra pe Youtube -> da click pe un video ->apoi Stop ->lasa-l sa se incarce TOT si apoi dai play. Mai intrerupe?

| DenisIonut01 explică (pentru neluL):

Antivirus am zis ca nu mai bag pentru ca si asa am doar 1gb ram sa mai consume si ala?

Nu am facut ce ai zis pentru ca ti-am mai spus nu apare! (am facut pe internet explorer dar pe google chrome nu apare) http://i1087.photobucket.com/albums/j467/pustiulred/Right_click_video.png

Da tot se intrerupe, nu inteleg de ce ca inainte nu imi facea asa si aveam tot 1 gb ram placa video era tot aia. si la youtube tot 360p era si inainte, nu e ca am dat pe 480p sau hd ca sa zici ca trebuie rami mai multi sau placa video.

Uite ce mi-a aparut dupa ce am dat restart, nu ma intreba ca nu stiu ce zice acolo. http://i1087.photobucket.com/albums/j467/pustiulred/msconfig_starup-1.png

| DenisIonut01 explică (pentru DenisIonut01):

Imi cer scuze am incurcat link-urile!

"Uite ce mi-a aparut dupa ce am dat restart, nu ma intreba ca nu stiu ce zice acolo."

http://i1087.photobucket.com/albums/j467/pustiulred/after_restart.png

| DenisIonut01 explică (pentru neluL):

Sa-ti Explic, dupa problema ce ti-am spus-o si anume http://i1087.photobucket.com/albums/j467/pustiulred/after_restart.png

Am stins pc-ul m-am culcat si apoi cand l-am pornit a pornit cu bara de windows classic si pe orice dadeam sa se deschida se bloca complet deci prin rezultate a trebuit reinstalarea windows-ului xp care am intampinat o problema la instalare, cand dadeam stergere hard-creare partitie si formatare normala se bloca la 2% apoi am dat formatare quickly si am reusit sa reinstalez windows-ul. Acum primul pas l-am facut instalandum antivirusul avast free si foarte greu a fost pana am reusit ca se tot bloca internet explorer si dupa instalarea antivirusului s-a restartat automat pc-ul direct fara "shutdown, saveing". Apoi am instalat placa de baza cu placa video a placi de baza deci nu am mai pus nVIDIA si am instalat Adobe si am incercat firefox cu youtube si merge foarte bine. Revenind la pasii tai de la ultimul raspuns am facut la chrome ce ai spus si apoi am incercat si raspunsul este ca functioneaza mai bine ca inainte adica la unele melodii nu ma prea intrerupe dar la unele se intrerupe de multe ori. Multumesc pentru raspunsuri si timpul daruit pentru a ma ajuta! Daca ai vreo alta optiune o astept daca nu, o sa folosesc mozila pentru muzica si chrome pentru browseing (am multe marcaje pe chrome).

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

Foloseste Mozilla sau orice alt browser care nu are Flash Player integrat pentru youtube sau filme online.Alte optiuni nu mai am.

| neluL a răspuns (pentru DenisIonut01):

O sa incercam sa rezolvam Chrome desii mult mai usor era sa folosesti un alt browser care nu are flash inclus.Deschide Chrome si in bara de cautare scrie -> chrome://plugins sau about:plugins. Daca in dreptul Flash apar 3 fisiere (3 files) trebuiesc dezinstalate flashurile interne si mai exact Pepper Flash (integrated) si Adobe Flash (integrated) cu click pe + Details in dreapta-sus, iar apoi Disable pentru versiunile mentionate mai sus (pepflashplayer.dll si gcswf32.dll)
Daca nu ai o varianta externa de Flash Player descarca de aici: http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ Alege sistemul de operare si apoi alege -> Flash Player 14 for Other Browsers -> debifeaza McAfee sau ce-ti apare in fereastra din mijloc si -> Download Now. Motivul pentru care trebuie sa faci acesti pasi este pentru ca Google Chrome e detectat ca browser, iar cei de la Adobe te avertizeaza ca ai deja Flash Player instalat. Uite si un print: http://i.imgur.com/uh7Gnp8.jpg

| DeyCj a răspuns:

Ce ai f ăcut tu nu e rău de loc, dar ceea ce nu ai făcut este optimizarea sistemului, chestie esențială ce din proasta practică specifică amatorilor se ignoră.
Deci optimizează sistemul și apoi vei vedea că problema va dispărea.Succes

| DenisIonut01 explică (pentru DeyCj):

Cum adica sa optimizez? cum se face? daca te referi la update, am dat update cat mi sa oferit mai mult nu am ce :/

| DeyCj a răspuns (pentru DenisIonut01):

Optimizarea serviciilor, defragmentarea hard disc-ului, registrului etc.Succes

| ReZiSTorr a răspuns:

Placa de baza stricata, aceeasi problema o aveam si eu. cati gb ram ai?

| ReZiSTorr a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Aa. 1 gb RAM, cam putin.

| ReZiSTorr a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Placa de baza e stricata, pc-ul e cat de cat bun. ai win 7 pe 1 gb RAM?

| DenisIonut01 explică (pentru ReZiSTorr):

Cum sa fac prostia aia laughing am win xp

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

O fi de la flash player

| MetfeXs a răspuns:

Driverele trebuie updatate sau flash player