| roben174 a întrebat:

Problema mea suna cam asa : Am Windows Xp sp2, si vreau sa instalez antivirus, il descarc (Kasperski, Avira, Avast etc.) si pana aici toate bune insa, cand dau dubluclick pe el imi deschide Instaler`ul si pana sa dau primul Next, dispare sad ce crede`ti ca are? help!

4 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Stiu eu rezolvareahappy - reinstaleaza'ti windows'ul, DAR formateaza'ti intreg HDD'ul(toate partitiile). P. S. NU salva nimic din ce ai - virusul pe care il ai in calculator se numeste WinJeefo32 si iti distruge executabilele

| costyvas a răspuns:

...inca o recomandare: dupa ce iti pui NEAPARAT Windows 7(are cea mai buna protectie intalnita la un OS de la Microsoft) instaleaza'ti si NOD32. Apoi, sa nu uiti sa il lasi sa isi faca up-date'uri la Windows Defender(foarte important) si mereu la Nod32 - solutia asta nu da gres! Spor, Costi!

| claudiu89 a răspuns:

N-am mai auzit de problema asta, in mod sigur iti lipseste ceva drivere mai intai, AVG nu s-a intamplat sa nu mearga, sau Panda Cloud ii gratis si el, eu ultimul ii folosesc dar nu-i neaparat cel mai bun, daca ai calculator destul de bun instaleaza Windows 7, daca nu atunci vrei SP3.

| sweetroby a răspuns:

Ai licenta la el?