| c0pil1n a întrebat:

Problema shuttering (cs go, pubg).
Am intrat la (Stresu) si am donat sa imi raspunda la problema mea cu shutteringul din jocuri.
Configuratia mea: i5 9400f / rx 580 8gb / Asus prime h310m-r r2.0 / sursa nJoy 650w, 16gb ram.
A spus ca problema este de la placa video rx 580.
A zis sa o inlocuiesc cu o nVIDIA 1060 sau 1660 si nu o sa mai am probleme de shuttering in jocuri.
Acum, care placa o recomandati din cele 2?
Se poate sa fie asa cum zice el? Si acele blocari ale imaginii sa fie din placa video?
Ce parere aveti?

1 răspuns:
| asedfgrtu a răspuns:

La cs:go nu ai cum sa ai stuttering cu i5 9400f si rx 580.
https://www.systemrequirementslab.com/cyri
Screenshot dupa ce iti faci check aici. Poate ai prea mult praf in pc btw.