| TheGrooveStreet a întrebat:

Problema upgrade Android 4.4.2 KitKat Lg G2.
Salut TPU. Nu de multa vreme sunt fericitul posesor al acestui telefon care ruleaza android 4.2.2 din fabrica. Primesc notificarea cu update T-Mobile de 150mb doar cand am sub 20% baterie si cand astept sa se faca un procent mai mare de baterie, dau update, telefonul isi da reset si o iconita cu android se incarca foarte repede. Telefonul ramane la aceeasi versiune 4.2.2 iar cursul se repeta cand am sub 20% baterie. Stiti ceva ce problema are? Din PC SUITE imi spune ca e updatat la zi. Telefonul e luat de la altex.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Dai factory reset, reconfigurezi telefonul si incerci sa dai iar update. Poate vrea. Daca nu, ai doua variante:
1. Mergi la altex sa il rezolve
2. resoftezi acasa dar ai mici sanse sa pierzi garantia.