| jogzony a întrebat:

Problema vine in felul urmator! Am desfacut tot calculatorul ca sa-l curat ca era plin de praf. Am desfacut orice bucatica din el. L-am aprins si surpriza nu se mai aprinde monitorul! Am fost cu placa video (care credeam eu ca-i stricata) la un prieten sa o incerc si merge am schimbat si procesorul cu al unui prieten si tot nu se aprinde ecranul. Trebuie sa specific ca monitorul nu are nici-o problema (l-am verificat ). Deci daca puteti sa ma ajutati va voi ramane recunoscator.

Piesele din calculatorul meu sunt cam asa:

512 mb ram

procesor amd athlon 1.8 ghz 2500+

hard maxtor 40 gb

placa de baza (asta numai stiu cum se numeste parca ceva de genu via. )

placa video ati raden 9200 se

3 răspunsuri:
| myname1s a răspuns:

Dar ai adus un alt monitor la tine sa probezi sa vezi daca iti merge?

| AndreyIstetul a răspuns:

Poate ca atunci cand a-i desfacut calculatorul a-i calcat pe firul de la monitor si nu mai are legatura monitorul cu calculatorul: poate sa nu iti apara nimic sau poate sa-ti apara ceva de genul,, No video imput''. Dar beculetul se aprinde de la monitor cand incerci sa-l deschizi? Poate nu l-ai bagat in priza.

| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Poate ca atunci cand a-i desfacut calculatorul a-i calcat pe firul de la monitor. Se poate daca a-i calcat sa nu mai aiba legatura prin fir si sa nu scrie pe monitor nimic sau sa scrie cava de genul:,, No video imput''. Cand incerci sa deschizi monitorul se aprinde beculetul? Poate nu l-ai bagat in priza.