| Katy_Katty_1995 a întrebat:

PROBLEMA WII NINTENDO
Am schimbat bateriile la telecomanda si numai functioneaza telecomanda...am incercat absolut tot sa remediez problema dar nu merge.Ce pot face? Bateriile sunt noi, probabil au fost folosite si trebuie sa cumar altele?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai probleme de contact. Atenţie, la inversarea polarităţii la unele telecomenzi pică integratul.

| mixxjim a răspuns:

Vezi ca trebuie sa le pui intr/un anumit fel, daca le-ai pus bine (+ la +, si - la -) asa cum este indicat pe telecomanda si nu-ti merge schimba-le, chiar daca nu au fost folosite se pot descarca si daca stau de 1000 de ani prin depozite.

| sebywise a răspuns:

Vezi ca ai intre butoanele power si eject ale consolei o clapita. Ridic-o si apasa butonul rosu iar apoi apasa si butonul rosu de sub capacul telecomenzii