| NightcoreMusic a întrebat:

Probleme Calculatoare!

Salut TPU, Am o problema cu unul dintre PC-uri, cu un laptop mai exact, sistem operare Win7, l-am dat la un prieten cat timp a avut el PC-ul la reparat si cand l-am luat inapoi l-am asit ca deranjat total, per total l-am reparat eu dar are o chestie care ma cam frapeaza, cand selectez un item din pc (desktop sau folder) adica incerc sa-l mut in alta parte a desktopului ii face copie mereu ca sa-l mut trebuie sa folosesc click-dreapta + comanda "move here", este ca si cum ar fi ramas "ctrl" activat permanent sau ceva de genul, stiam sa rezolv asta pe Win XP dar pe Win7 nu am nici-o idee, Ceva sfaturi, va rog?

3 răspunsuri:
| 2EXA a răspuns:

Cauta pe net ca sigur gasesti.Se vrde clar ca baiatu ala ti.a facut o dezordine totala...ma intreb. oare o fi dat cu pumnii de tastatura sau ce naiba laughing

| NightcoreMusic explică (pentru 2EXA):

N-am gasit nimic, n-ai nicio idee?

| mihai69 a răspuns:

Era bine să fi avut un „restore point" chiar înainte să-l dai și reveneai la cum era sistemul atunci.