| Dany2K_4697 a întrebat:

Probleme cu PC.
Deci sa incepem cu inceputu.
Mai de mult mi s-a stricat windowsu si l-am reinstalat ( Windows Xp Profesional) si dupa ce am reinstalat totu bine pana am observat ca nu-mi merge sunetu, am incercat totu dar nimic. Am cd cu driveru de sunet care ininte de reinstalare windows mergea ( atunci mi la instalat un profesionist).
In control panel cand intr apare No Audio Device.
Sper ca ma puteti ajuta cum sa instalez / alt driver dupa caz.
>= Funda

Răspuns Câştigător
| username a răspuns:

Reinstaleaza placa de baza (ce fel suna), apoi reinstaleaza iar placa de sunet (bineinteles, mai intai uninstall si apoi o reinstalezi).
Daca nu merge am 2 intrebari:
Placa de sunet e cumva integrata in placa de baza sau e separata?
Ai 2 placi de sunet? Adica ai si pe placa de baza si separat?

2 răspunsuri:
| symplw a răspuns:

Moi Dany2K pai sunetu nu trebuie sa il fazi de la control panel si nu e de la driver.Ai umblat uh la niste setari cand ai reinstalat Windows-u sh e cam greu sa le faci.Trebuie sa chemi pe cineva care stie sa til faca ca uh singur nu o sa reusesti

| Dany2K_4697 explică:

O sa incerc sa reinstalez si ca sa-ti raspund la intrebari :
1.Placa de sunet nu e separata de cea de baza, e integrata
2.Am cutie cu placile de la MSI care o am de la cine mi-a facut calcu, acolo am 3 placi : De baza + sunet pentru wind XP, alta pentr Win Vista si alta grafica.