| NeluCurcanuuuu a întrebat:

Procesor cu placa de baza Intel sau amd?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde pentru ce vrei să îți folosești calculatorul. Dacă e vorba de chestii profesionale Intel, pentru restul AMD la care de i asociezi un GPU AMD o să îti faci un gaming station veritabil.
Primul pas e bugetul
Apoi scopul calculatorului
PAsul trei
Trebui doar să zici bugetul și ce vrei să faci cu calculatorul și te rezolv cu o configurație desktop.
Succes

| master77 a răspuns:

Intel pentru jocuri dar conteaza si placa video. amd pentru multitasking si e mai ieftin.

| MskDesign a răspuns:

Intelul isi vinde doar marca.Amd-ul a scos primii procesorul cu 8 nuclee.Eu am amd phenom 955 X4 si nu am avut probleme cu el. Urmatorul procesor va fi anul acesta si sigur va fi tot amd numai ca va fi un 8 core

| LDCCristi a răspuns:

Amd-Ieftin si foarte bun
Intel-Scump si bun ca amd
Deci amd!

| PatrickOscar a răspuns:

Intel