| c0pil1n a întrebat:

Procesorul (i5 9400f 2, 9ghz) este compatibil cu placa video (rx580 8gb gddr5 256bit)?
Ce procesor i-ar prinde mai bine ca sa evit drop frame-urile in jocuri?
Ma gandesc ca poate procesorul nu face fata placii graficehappy

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu există așa ceva, ele nu au legătură între ele, fiecare își face treaba. Tu te referi la bottleneck, atunci când una dintre componente este atât de superioara încât jocul este afectat în mod negativ, ceea ce nu este cazul. Un bottleneck cuprins între 0-10% este bun, ar fi aiurea sa pui un gtx 650 lângă acel procesor.

| c0pil1n explică (pentru Frank51):

Am inteles. Mersii

1 răspuns: