| Necunoscutu92 a întrebat:

Processor bun de gaming?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da

| aXy99 a răspuns:

I5-8400, i7-8700 de la Intel, iar de la AMD: Ryzen 7 2700

| PainTech a răspuns:

Salut!
Nu ai specificat marca ( AMD / Intel ). Inainte de cumparare, verifica compatibilitatea placii de baza cu procesorul.

Un buget maxim ar ajuta mult pentru a recomanda procesoare relevante. Degeaba iti spunem noi modele de sute de euro daca buzunarul nu duce.

| flixbuster a răspuns:

Ia-ti un i5 sau Ryzen5 si diferenta pana la i7 sau Ryzen7 bag-o in placa video, te va ajuta mai mult la jocuri (decat i7 sau Ryzen7).

| mastadont a răspuns:

Orice Intel I 7

| DoarAlin a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| manoah2000 a răspuns:

Precizeaza placa de baza si cea video si iti pot face un top in functie de cat de mult esti dispus sa dai pe un procesor...Si ca sa stii ca procesorul nu trage singur in jocuri, trebuie ai si un GPU cat de cat decent...