| AwGenetix a întrebat:

Proiectarea traseelor unui PCB.

Personal folosesc ARES de la Proteus. Dar asta conteaza mai putin. As dori sa imi dati ceva pareri, tips&trick despre cum incepem, reguli preferate, atunci cand procedati la creearea traseelor unui PCB.

Mi se intampla des, sa sterg tot sa o iau de la capat si ma gandesc ca poate voi ati observat unele reguli care ajuta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi chestie o patesc si eu. Personal, ma ajuta sa gresesc de cateva ori bune si sa sterg tot, imi ordoneaza cumva campul vizual si pe cand am versiunea finala, deja stiu cu cateva ture dinaitne pe unde vor "trece" toate.