| Alexandra5550 a întrebat:

Puteți face un top între următoarele telefoane? Huawei Nova 5t, Samsung A51, Samsung A71, Huawei P30, Huawei P40lite și Huawei P Smart pro? Sa le puneți în oridine după performanta și etc. + Câte puțin din niște argumente.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu nu îți fac o listă.
Cel mai bun e P30.
Dacă te tentează gama P40, gândește bine dacă poți trăi fără play store, drive, gmail, fotos, maps, etc. Tot ce include servicii google.

| Ineys a răspuns:

P30 este cel mai bun dintre toate. E gama de top. Cele de la Samsung nu sunt S-uri deci nu au nici o sansa, iar P40lite, ei bine este versiunea lite. Nova 5t e de buget. P30 a fost flagship la vremea lui.

| Alexandra5550 explică (pentru Ineys):

Dar Nova 5t ți se pare un telefon totuși bun? Cel puțin fata de acele samsunguri

| Ineys a răspuns (pentru Alexandra5550):

Da.

| SoCristian18 a răspuns:

Buna, Huawei P30 ( Cea mai buna camera din aceasta lista, cel mai bun procesor fiind pe 7nm, compact, stabil, telefon din categoria varf de gama), Huawei nova 5t ( camerele sunt foarte bune pentru un telefon din categoria de mijloc, procesor de ultima generatie pe 7nm), in functie de bugetul tau ti-as recomanda unul dintre cele doua exact in aceasta ordine, dupa aceea ar fi P40 lite ( este un telefon din categoria de mijloc si vine cu un procesor foarte bun, camerele sunt bune), foarte aproape de p40 lite se afla si a71, p smart pro si a51. prietena mea foloseste p30 si este foarte multumita de fotografiile pe timp de noapte, zi, bateria tine foarte bine, procesorul se misca foarte bine. Daca ai nevoie de mai multe detalii imi poti scrie aici.