| stig a întrebat:

Racire laptop -
Detin un laptop Asus care ajunge in anumite jocuri la temperaturi de 93-94 grade C. Din acest motiv i-am creat 2 siteme de racire suplimentare.
1 - dintr -un cooler de computer ce introduce aer in laptop prin partea de jos
si al 2-lea care scoate aerul cald din laptop prin evacuarea de pe partea stanga.
Cel din urma este mult mai puternic si il raceste mai eficient. Sistemele pot functiona alternativ sau simultan
---- Intrebarea este: Care sistem este mai benefic din punct de vedere al acumularii de praf in interiorul laptopului? Cu alte cuvine, cum e mai bine pentru un laptop ca sa nu se adune praful in el, sa bagi aer rece sau sa-l scoti pe cel cald? Orice raspuns la subiect este binevenit, la fel ca si sugestiile si sfaturile. Daca aveti intrebari in legatura cu temperaturile de functionare, diferente cu/fara sistemele improvizate, sau orice legat de subiect va rog sa le postati si va voi raspunde. Multumesc!

1 răspuns:
| Hhmmm a răspuns:

Sper sa te ajute asta http://www.scientia.ro/......-l-desface