| cfrtobias a întrebat:

Ram de la PC e la fel ca ram de la laptop?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Sekim a răspuns:

In principiu, da, e acelasi lucru. Marimea si performanta e diferita.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu, sunt diferite.

| cfrtobias explică (pentru AlexElektro1987):

JustAGirl1069 zice ca "da" si tu ca "nu" acum care e adevar? ma gandeam ca poate la laptop is mai mici sau ceva

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru cfrtobias):

Da, la laptop sunt mai mici fata de una pentru unitate desktop.

| marinaru777 a răspuns:

Doar ca functie marimea difera si slotul unde intra fiecare difera.

| George12356456 a răspuns:

Nu. Plăcuțele de laptop sunt mai scurte.

| vali5 a răspuns:

Ram-ul de la pc este mai mare si ram-ul de la laptop este mai mic iti las doua link-uri sa vezi cu ochii tai
1. pentru pc https://www.pcgarage.ro/memorii/hyperx/fury-black-8gb-ddr4-2666mhz-cl16/
2. pentru laptop https://www.pcgarage.ro/......-cl15-12v/
sper ca ti-am fost de ajutor

| cfrtobias explică (pentru vali5):

Mersi ma interesa ca am facut update la sora mea din windows 7 in 10 si parca un pic e mai lent are 4 gb ram

| vali5 a răspuns (pentru cfrtobias):

Acum cu ce update-uri si-a facut windows 10 ai nevoie de 8gb ram sa iti mearga tot-ul okay

| cfrtobias explică (pentru vali5):

Ok, oricum de cumpara cred ca ar cumpara inca vreo 10 gb ram sau mai mult

| vali5 a răspuns (pentru cfrtobias):

Da-mi modelul de la laptop sa vad cata memorie ram suporta si ce fel de memorie suporta

| cfrtobias explică (pentru vali5):

De cumpara mai incolo cand are bani ne vom duce la un service de calculatoare