| AxenteIonut a întrebat:

Rapid! Salut, detin un Asus Asus LAPFX505DUAL031, ce l-am cumparat recent si am o problema mare, pe site-ul de la Altex zice clar ca are wi-fi, dar dupa ce i-am facut setup-ul la windows imi apare doar ethernet, ce ii pot face? Ca nu am niciun cablu de internet, plus ca am nevoie de el cu wifi

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Gasesti driverul Wireless pe pagina producatorului:
https://www.asus.com/......_Download/
Asus ofera asistenta doar pentru Windows10 64 biti.
Ce sistem de operare ai pe el?

| AxenteIonut explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat problema!, dar acum am alta, cand bag parola de la windows sa ma loghez, imi ingheata laptop-ul, deacat luminozitate o mai pot schimba, mouse-ul nu apare pe ecran iar butoanele de pe tastura nu fac nimic cand le apas

| dannyel86 a răspuns (pentru AxenteIonut):

Incearca o scanare de verificare integritate fisiere sistem, ca in tutorialul de mai jos:
https://www.youtube.com/watch?v=NWL7sS5l2VA

Ai antivirus? Daca esti expus la erori grave de sistem sau la virusi, laptopul s-ar putea sa nu mai functioneze corect.