| TudorFox a întrebat:

"Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package openjdk-11-jdk" Ma ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Vrei sa instalezi un program care depinde de OpenJDK 11 dar acesta din urma nu exista in repository.

| TudorFox explică (pentru flixbuster):

Si cum fac sa existe?

| flixbuster a răspuns (pentru TudorFox):

Nu ai cum, repository-ul nu este controlat de tine.

Mai bine spui ce versiune de Linux folosesti, ce program vrei sa instalezi (nume, versiune), de unde l-ai luat, ce comanda/comenzi folosesti.

Eu as paria 5 lei ca incerci sa instalezi un program care nu se afla in repository-ul oficial si ai luat cumva de undeva o versiune de program care nu se potriveste cu versiunea ta de Linux (si de aceea nu sunt satisfacute dependintele).

| TudorFox explică (pentru flixbuster):

Am ubuntu 16.04.1

| TudorFox explică:

Si vreau sa imi instalez java

| flixbuster a răspuns (pentru TudorFox):

Sudo apt-get install default-jdk

| TudorFox explică:

Deci doar intru in terminal si tastez comanda asta si atat? Dupa comanda asta nu mai trebuie nici una?