| Ivan_Daniel_1993 a întrebat:

Recent am cumparat un sistem serioux SBHT5100C[5.1].
Dupa am cumparat o placa de sunet Creative Sound Blaster 5.1 VX bulk.
Am conectat toate cablurile exact cum am citit pe net.
Orice as face se aude doar daca conectez in slotul verde al placii de sunet si se aude 2.1 adica satelitii se aud incet. Daca ma poate ajuta cineva...

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din driverul placii de sunet selecteaza 5.1 si bifezi surround speakers si ar trebui sa se auda toate.

Ar trebui sa le ai conectate asa:
Pe albastru (line in) surround speakers
Pe roz - woofer/center
Pe verde frond speakers.

| Ivan_Daniel_1993 explică (pentru Intruder19):

Nu merge...Imi canta numai pe cel verde...

| Intruder19 a răspuns (pentru Ivan_Daniel_1993):

Verifica manualul sistemului, poate trebuie sa selectezi din telecomanda sistemului sa functioneze pe 5.1

| Ivan_Daniel_1993 explică:

Tocmai asta e, nu mi-au dat manualul.