| BCătălin91 a întrebat:

Recent am dat peste o problema in Windows 10. Aparent daca dau sa vad cate fisiere am intr-un folder prin "Properties", imi este afisat doar numarul fisierelor din folderul respectiv, fara a fi adaugate si fisierele aflate in alte foldere in cel principal. Stiti cum as putea rezolva problema asta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai unul sau mai multe fisiere /foldere a caror nume contine DIACRITICE sau alte caractere nepermise, atunci continutul lor nu se calculeaza fiindca se considera inexistente.
Acele foldere /fisiere nici nu se pot citi /interpreta pe un alt calculator.
Schimba toate diacriticele si problema se va rezolva.

| NLS a răspuns:

Pentru ca Microsoft

https://social.technet.microsoft.com/......ure-update

La mine indica bine, tocmai am creat un mic test cu 10 fisiere "imprasiate" prin 4 foldere, in structura arborescenta.

Si am testat si cu fisiere si foldere existente, la mine e ok.

Posibil ca probleme sa apara la cei cu anumite update-uri, sau la cei cu structuri arborescente prea lungi (sau cu nume lungi).

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Fa-ti un folder separat si copiaza acale fisiiere acolo