| LoryC a întrebat:

Recent am observat la unele persoane din lista mea de prieteni de pe Facebook ca le apare contul de Instagram la detalii (cele care apar imediat ce accesezi contul unui prieten, şcoală, de unde este, dacă e singur sau nu) în partea de jos.
Cine ştie cum pot să îmi adaug şi eu contul de Instagram la detalii?

3 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Mergi la pagina ta de Facebook.
Da click pe Settings in coltul din dreapta sus al paginii.
Da click pe Instagram Ads.
Pentru a adauga contul tau existent de Instagram la pagina ta, da click pe "Add an Account".
Introdu numele de utilizator si parola contului tau de Instagram si apoi da click pe "Confirm".
Succes!

| LoryC explică (pentru einsteinchen):

Unde ar trebui să îmi apară Instagram ads?

| einsteinchen a răspuns (pentru LoryC):

Instructiunile sunt pentru telefonul mobil.
Daca nu functioneaza, incearca sa adaugi contul de Facebook la Instagram:
- Mergi la profilul tau Instagram si atinge roata dintata Settings (iPhone) sau cele 3 puncte (Android) in coltul dreapta sus
- Selecteaza din lista "Linked accounts" Facebook
- Introdu informatiile de logare la Facebook
Sper sa functioneze.