| ASDW4LIFE a întrebat:

Recent eu cu un prieten am intrat in IE si am vazut ca inca mai e utilizabil. De ce Microsoft nu renunta la el?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece Internet Explorer e o componenta importanta din Windows, folosita si in.NET Framework si in alte sute de frameworkuri. Daca il vor sterge complet, aceste framework-uri nu vor mai functiona corect. Ca nu-l folosesti tu ca browser... asta e alta mancare de peste.

| ASDW4LIFE explică (pentru anonim_4396):

Nu sa renunte la framework, sa renunte la browser pentru ca cati oameni cunosti sa foloseasca IE. Probabil 0, 1 sau cu indulgenta 2.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Inca mai sunt o tona de aplicatii DE DESKTOP care folosesc IE, iar Edge ESTE O IMBECILITATE AMARATA, insa mai ales e aplicatie de windows store, adica de telefon/tableta NU de desktop, sunt niste diferente de care un necunoscator nu isi da seama dar care fac Edge-ul sa nu poata fi folosit de catre aplicatiile bazate pe IE, in principal pentru ca nu e nici pe departe la fel de bine integrat

asa ca o sa treaca multa apa pe Dambovita pana cand M$ o sa renunte la IE