| Stana_Alin_1997 a întrebat:

Recent, mi-am luat o drona. Specific Syma X5HW. Copil prost cum sunt am luat-o in mana am marit viteza elicelor si am intors-o 90 de grade... urmatoarea data cand am incercat sa o ridic de la sol, a zburat ca nebuna intr-o parte. Am incercat sa o indrept si cu functia trimm... nu merge, doar e putin mai dreapta. Am vrut sa mai fac un singur test care v-a descoperi problema(cred), am pus-o in headless mode si am intors-o (rotit-o, yaw), tot in aceeasi parte se inclina. Pot sa o repar singur? Pot cere banii sau un alt produs? (am garantia) ce i-am facut de fapt?

2 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Incearca resetarea si recalibrarea, poate se rezolva:
https://www.youtube.com/watch?v=hhLMbq3LkrM
Succes!

| Stana_Alin_1997 explică (pentru einsteinchen):

Iti multumesc mult pentru ajutor, m-am panicat asa de tar ca am slabit motoarele pe fata incat... mda. multumesc din nou ca m-ai ajutat sa fac drona